News

Zbigniew Ziobro i Patryk Jaki starli si z dziennikark. Spr zacz si od artykuu Gazety.pl | Polityka


Podczas poniedziałkowej konferencji “Kolejne oszustwo Komisji Europejskiej“, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro został zapytany przez dziennikarkę stacji TVN 24 o specjalnie posiedzenie rządu w sprawie węgla,  które odbyło się 30 czerwca. – Czy to prawda, że doszło do jakiegoś zacytuję Gazetę.pl “ostrego spięcia” (…) I czy doszło do tego, że premier Morawiecki przyznał się, że nie miał żadnych analiz decydując o embargu na rosyjski węgiel? – zapytała. Ziobro unikając odpowiedzi na pytanie odparł, że  “przebieg posiedzenia rządu ma charakter poufny”. – Nie będę tego komentował  – dodał. 

Zobacz wideo
Czy Zbigniew Ziobro jest kłamcą? Fogiel: Nic mi nie wiadomo na ten temat

Zbigniew Ziobro: Rozumiem i szanuję to, że pani dzielnie stara się bronić coś, czego obronić się nie da

Chwilę później Zbigniew Ziobro dodał, że “mogę powiedzieć coś, co nie jest tajemnicą, a co jest skrzętnie ukrywane przez stację pani redaktor”. – Że problem z polskim węglem pierwotnie bierze się z polityki Unii Europejskiej i polityki realizowanej przez kolejne rządy. Dlatego, że Polska kiedyś eksportowała ogromne ilości węgla i na tym zarabiała, i to mogłoby trwać nadal, i dziś Polska by na tym zarabiała krocie – powiedział.

Stwierdził, że jest to efekt polityki m.in. Buzka czy Tuska. – Ale też polityki, nie chcę powiedzieć na kolanach, ale polityki wobec interesu Unii Europejskiej (…) przejścia z węgla na gaz – powiedział dalej. Dziennikarka odniosła się do wypowiedzi Ziobry i zauważyła, że “były pieniądze, które mogły być przeznaczone na odnawialne źródła energii”. – Chciałam tylko powiedzieć, że nie ukrywamy niczego – dodała. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

– Rozumiem i szanuję to, że pani dzielnie stara się bronić coś, czego obronić się nie da – stwierdził minister. Zdaniem Ziobry stacja rzekomo nie informuje o wszystkich aspektach kryzysu energetycznego.

Zbigniew ZiobroZiobro o KPO: Komisja Europejska po raz kolejny oszukuje Polskę

Do dyskusji włączył się także obecny na konferencji Patryk Jaki. – Chce panią zapytać, kto wytwarza więcej mocy z OZE, Polska czy Niemcy? – zapytał polityk. Dziennikarka odparła, że Niemcy, a poseł przyznał rację redaktorce. – Jak ogląda się państwa stację, to ma się wrażenie, że jest jeden pozytywny bohater i jeden negatywny bohater. Jeden pozytywny bohater, to Unia Europejska, która zawsze chce tylko dobrze, zawsze miała rację. I Polska, ten polski rząd, który jest zawsze zły – kontynuował europoseł.

Na koniec głos ponownie zabrał Ziobro. – Mam nadzieję, że państwa materiały w sposób bardziej wyważony i w pełnym kontekście będą pokazywać konsekwencje kryzysu energetycznego, który nastąpił w Polsce – powiedział.

Solidarna Polska chce kar więzienia za 'wyszydzanie Kościoła'. Trwa zbiórka podpisówSolidarna Polska chce kar więzienia za “wyszydzanie Kościoła”

*********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukrainaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close