News

Wypadek autokaru w Chorwacji. Potwierdzono to¿samo¶æ rannych. W niedzielê identyfikacja zmar³ych | Wiadomo¶ci ze ¶wiata


– Dzisiaj jest taki trudny dzieñ, ponieważ dzisiaj będzie oficjalna identyfikacja tych osób, które nie przeżyły. Można powiedzieć tych jedenastu ciał, bo kierowca był zidentyfikowany, ponieważ był zakleszczony za kierownicą w zapiętych pasach, czyli nie było żadnych wątpliwości co do jego tożsamości – mówił w niedzielê rzecznik Komendy G³ównej Policji insp. Mariusz Ciarka w rozmowie z PAP, cytowanej przez Wp.pl

W sobotę ustalono ostatecznie tożsamość wszystkich osób, które wypadek przeżyły.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Autokarem, który uległ wypadkowi w Chorwacji, podróżowały 44 osoby. 12 z nich – w tym kierowca – zginęło. Do wypadku doszło przed godz. 6 rano. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn kierowca stracił panowanie nad autokarem, zjechał w lewo i po uderzeniu w barierę energochłonną autobus wpadł do rowu. Pojazdem podróżowali pielgrzymi jadący do Medjugorie. 

Zobacz wideo
Ucieczki z korka, cofanie pod tira, jazda pod prąd. Tego nie robić na drodze ekspresowej czy autostradzie

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji

Poszkodowani trafili do szpitali w Zagrzebiu, Varażdinie i Czakowcu. Czworo lżej poszkodowanych wróciło do kraju w nocy z soboty na niedzielę z delegacją polskich władz, która przyjechała na miejsce katastrofy.

Jak mówił w chorwackiej telewizji HRT lekarz z tego szpitala Josip Bubnjar, poszkodowani w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji, którzy są w szpitalu klinicznym Dubrava w Zagrzebiu, są w stanie stabilnym, ale mają poważne obrażenia. 

Wypadek autokaru w ChorwacjiPolskojęzyczna pielęgniarka wróciła do pracy po dyżurze, by pomóc rannym

– Czworo z poszkodowanych znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Niektórzy z pacjentów czekają jeszcze na dodatkowe zabiegi. Dwóch lżej rannych pacjentów leży na innych oddziałach. Jeden na oddziale traumatologii i ortopedii, a drugi – na oddziale chirurgii plastycznej – mówił Josip Bubnjar.

Z kolei dwoje poszkodowanych, którzy leżą w szpitalu w Varażdinie, w północnej części kraju, nadal jest w stanie ciężkim. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.