News

Wojna w Ukrainie. Nie ¿yje amerykañski dziennikarz Brent Renoud. Zosta³ zastrzelony przez Rosjan | Wiadomo¶ci ze ¶wiata


Wojna w Ukrainie. Rosyjskie siły zabiły korespondenta “The New York Times”

“Znany na całym świecie 51-letni amerykański korespondent został zastrzelony dzisiaj w Irpieniu. Kolejny dziennikarz jest ranny. Teraz policjanci próbują usunąć ofiarę ze strefy walk. Oczywiście zawód dziennikarza stanowi ryzyko, ale obywatel USA Brent Renaud zapłacił życiem za próbę podkreślenia okrucieństwa i bezwzględności agresora” – napisał w niedzielę na Facebooku szef policji obwodu kijowskiego Andriej Niebitow.

Amerykański dziennikarz 'New York Timesa' Brent Renaud został zabity przez siły rosyjskieAmerykański dziennikarz ‘New York Timesa’ Brent Renaud został zabity przez siły rosyjskie Fot. Facebook/Andriej Niebitow.

Post jest dostępny na profilu szefa policji obwodu kijowskiego Andrieja Niebitowa na Facebooku pod TYM linkiem

“Okupanci cynicznie zabijają nawet dziennikarzy mediów międzynarodowych, którzy próbują pokazać prawdę o wojskach rosyjskich na Ukrainie” – napisał Andriej Nebitow, cytowany przez Informacyjną Agencję Radiową.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Policjant zamieścił na Facebooku zdjęcia legitymacji i paszportu dziennikarza, który posiadał przy sobie legitymację “New York Times”. Wynika z nich, że miał 51 lat. W kolejnym wpisie szef policji poinformował, że rannych zostało też dwóch innych korespondentów.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Śmierć korespondenta Brenta Renouda. Stanowisko “New York Times”

“‘New York Times’ jest głęboko zasmucony wiadomo¶ci± o śmierci amerykańskiego dziennikarza w Ukrainie Brenta Renauda. Brent był utalentowanym fotografem i filmowcem, ale nie pracował dla ‘New York Times’ w Ukrainie” – czytamy we wpisie zastępcy redaktora “NYT” na Twitterze. Ze stanowiska gazety wynika, że dziennikarz pracował dla niej w 2015 roku, a doniesienia o tym, że miałby być jej korespondentem, pojawiły się, gdyż nosił przy sobie legitymację prasową wydaną kilka lat temu.

Wołodymyr ZełenskiZełenski: Wszystkim Ukraińcom jest teraz ciężko, ale zwyciężymy

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomócSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close