News

Ursula Von der Leyen w Buczy: Tu wydarzy³o siê co¶ nie do pomy¶lenia. Zobaczyli¶my okrutne oblicze armii Putina | Wiadomo¶ci ze ¶wiata


Więcej na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas wizyty w Ukrainie odwiedziła Buczę. W miejscowości, w której doszło do ludobójstwa, mówiła o “okrucieństwie armii Putina”. Zadeklarowała też, że będzie wspierać Ukrainę, bo jej siły walczą w obronie “granicy Europy” – podaje agencja Reuters.

Zobacz wideo
Jak jeszcze świat może wpłynąć na Rosję?

Von der Leyen w Buczy: Tu wydarzyło się coś nie do pomyślenia

Od momentu wycofania się z Buczy rosyjskich wojsk, Ukraińcy zbierają tam dowody na dokonane przez siły Putina ludobójstwo. Rosja zaprzecza, podając wiele sprzecznych informacji, jednak zdjęcia satelitarne, nagrania wykonane przez ukraińską armię w trakcie rosyjskiej okupacji podkijowskiej miejscowości, rozmowy rosyjskich żołnierzy podsłuchane przez niemiecki wywiad i wiele innych dowodów świadczą o tym, że masakra na ludności cywilnej została dokonana przez rosyjskich żołnierzy na rozkaz ich dowódców.

Szefowa Komisji Europejskiej mówiła do dziennikarzy w kamizelce kuloodpornej. Stwierdziła, że Unia Europejska zrobi wszystko, żeby wesprzeć Ukrainę w podjęciu “niezbędnych kroków” w celu zapewnienia członkostwa we wspólnocie.

– Tu wydarzyło się coś nie do pomyślenia. Zobaczyliśmy okrutne oblicze armii Putina. Widzieliśmy zuchwałość i bezwzględność, z jaką okupowali miasto –  stwierdziła von der Leyen. Mówiła także o bohaterskiej walce Ukrainy.

– Cały świat łączy się w żałobie z mieszkańcami Buczy. To oni bronią granic Europy, bronią ludzkości, bronią demokracji i dlatego stajemy z nimi w tej ważnej walce – zapewniła.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie niszczą szpitale (na zdjęciu szpital położniczy w Mariupolu)Rosjanie zniszczyli szpitale w obwodzie ługańskim. Ordynator okazał się kolaborantem

Szefowa Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych Josep Borrell spotkali się w piątek z Wołodymyrem Zełenskim w Kijowie. Tematem rozmów miało być wsparcie, jakie Europa może zaoferować Ukrainie. Chodzi o pomoc finansową, ale także wprowadzenie kolejnego pakietu sankcji na Rosję.

W drodze do Kijowa von der Leyen deklarowała, że “będzie droga do Unii Europejskiej” dla Ukrainy. Zapowiedziała, że wesprze Kijów w tych dążeniach.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close