News

Trump zwraca się do Putina o materiały kompromitujące syna Bidena – Polityka
Trump prosi Putina o wsparcie


Donald Trump od dawna twierdzi, że syn prezydenta Bidena dostał fundusze od Eleny Baturiny. To żona nieżyjącego już burmistrza Moskwy Jurija Łużkowa, przed wojną druga najbogatsza kobieta w Rosji. Według Trumpa, który jednak nigdy nie przedstawił żadnych dowodów, łapówka dla Huntera Bidena miała zjednać przychylność jego ojca.


W 2019 roku Izba Reprezentantów postawiła Trumpa w stan oskarżenia, bo miał uzależnić on pomoc wojskową dla Ukrainy od tego, czy Wołodymir Zełenski zacznie śledztwo na temat związków Huntera Bidena z ukraińskimi oligarchami. Hunter Biden pracował niegdyś dla ukraińskiej firmy energetycznej.


Inną odezwę do Moskwy Trump wygłosił już w 2016 roku. W kampanii wyborczej, w której rywalizował z Hillary Clinton, publicznie zaapelował: „Rosja, jeśli słuchasz, mam nadzieję, że uda ci się znaleźć 30 000 brakujących e-maili. Myślę, że prawdopodobnie zostaniesz sowicie wynagrodzona przez naszą prasę”. Chodziło o część korespondencji, która wyciekła ze skrzynki mailowej kandydatki demokratów.


Czytaj też: Jarosław Kaczyński nie przyszedł wysłuchać prezydenta USA, bo dostał zwykłe zaproszenieSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close