News

Rzecznik Konfederacji wykluczony z partii KORWiN za nazwanie Putina zbrodniarzem – PolitykaGrabarczyk nazwał tak Putina na konferencji prasowej 4 kwietnia, na której wspólnie z posłami Konfederacji Jakubem Kuleszą i Robertem Winnickim mówili o mordach na ludności cywilnej popełnionych przez rosyjskich żołnierzy w podkijowskiej Buczy.


„Kilka dni później otrzymałem od prezesa Janusza Korwin-Mikkego informację, że nie akceptuje on takiego stanowiska, a we wniosku do sądu partyjnego przeczytałem, że taka narracja była sprzeczna z wpisami Prezesa JKM i szkodliwa dla partii” – pisze Grabarczyk. I żali się, że efektu nie przyniosła nawet „rozmowa w cztery oczy z prezesem”.


„Żadnego oficjalnego stanowiska partii w tej sprawie nie było, a na pewno nie są nim nocne wpisy prezesa na Twitterze. Po prostu Putina nie można nazwać w Partii KORWiN zbrodniarzem” – skarży się.


„Myślałem, że w partii wolnościowej mam prawo wyrażać własne zdanie, skoro mogą to robić pozostali działacze. Najwidoczniej to zdanie musi być stanowiskiem proputinowskim. Dziwi mnie postawa Sławomira Mentzena, który akceptuje taki stan rzeczy” – dodał.Mentzen: „Chodziło o dywersję w partii”


Wywołany do tablicy wiceprezes partii KORWiN Sławomir Mentzen zaprzecza, jakoby rzecznik wyleciał za Putina. „Jest zupełnie oczywiste, że Grabarczyk wyleciał za działanie na szkodę partii KORWiN poprzez wspieranie Partii Wyspy Węży. Nie wiem, czy Putin znajduje się w uzasadnieniu wyroku, a jeżeli tak, to załapał się tam jak Piłat do Credo. Chodziło o dywersję w partii” – skomentował na Twitterze.


Nie wiadomo, co to jest „Partia Wyspy Węży”. Wyspa Węży to ukraińska wyspa na Morzu Czarnym, która w pierwszych dniach wojny stała się symbolem ukraińskiego oporu. Wydaje się jednak, że nie o to chodzi Mentzenowi. Prawicowy portal Media Narodowe sugeruje, że „Partia Wyspy Węży” to określenie na posłów Artura Dziambora, Jakuba Kuleszę i Dobromira Sośnierza, którzy wcześniej „zdradzili Korwina”.


Na początku marca Kulesza, Dziambor i Sośnierz odeszli z partii KORWiN, uzasadniając to prorosyjską propagandą, szerzoną przez lidera ich partii. Posłowie zapowiedzieli uruchomienie własnego ugrupowania. Sośnierz zapowiedział, że nowa partia obędzie się „bez putinizmów, bez lekkiej pedofilii i bez dywagacji, czy Hitler wiedział o Holocauście”.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.