News

Rok szkolny 2022/23. Kalendarz szkolny. Kiedy matura i egzamin smoklasisty 2023?


Wrzesień zbliża się wielkimi krokami, a dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli oznacza to powrót do szkolnej codzienności. Planując nowy rok szklony, warto sprawdzić, jak wygląda kalendarz na ten czas. Kiedy uczniowie będą mieli wolne, a kiedy będą pisać egzaminy w roku szkolnym 2022/23?

Zobacz wideo
Bez lockdownu, bez systemów hybrydowych, bez obowiązkowych szczepień. Duda o początku roku szkolnego

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Rok szkolny 2022/2023. Egzaminy – kiedy matura?

Ci uczniowie, którzy w nadchodzącym roku szkolnym kończą edukację w szkołach ponadpodstawowych, z pewnością myślą już o maturach. Kiedy przystąpią do egzaminów dojrzałości? Jak w tym roku układa się kalendarz roku szkolnego? Daty egzaminów nie zostały jeszcze potwierdzone, jednak wiadomo, że majówka 2023 przypada w poniedziałek, wtorek i środę. W takiej sytuacji zwykle Ministerstwo Edukacji nie rozpoczyna matur od razu po przerwie, można się więc spodziewać, że egzaminy dojrzałości zaczną się dopiero w poniedziałek 8 maja.

Nowa matura - od kiedy? Sporo zmian pojawi się na arkuszachMatura 2022. Jak obliczyć punkty na studia? Co to jest “system wagowy”?

Rok szkolny 2022/2023. Kiedy egzamin ósmoklasisty?

Ważne egzaminy czekają też uczniów, którzy we wrześniu zaczną naukę w ósmej klasie szkół podstawowych. Chociaż egzaminu ósmoklasisty nie da się oblać, to od jego wyników zależy, w jakiej szkole ponadpodstawowej będziemy mogli się dalej uczyć.

Egzamin ósmoklasisty (zdjęcie ilustracyjne)Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2022. Jak poradzili sobie ósmoklasiści?

Od kilku lat egzamin ósmoklasisty odbywa się pod koniec maja. W tym roku prawdopodobnie uczniowie przystąpią do niego w dniach 24, 25 i 26 maja, jednak ta informacja także nie została jeszcze potwierdzona. Najpierw dzieci napiszą egzamin z języka polskiego, następnie z matematyki i z języka obcego.

***********************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.