News

Promocje, książki, literatura faktu, reportaże, PWNW Księgarni PWN znajdziesz książki z kategorii biografie, reportaże i literatura faktu w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie da się ukryć, że ta kategoria z dnia na dzień zyskuje na popularności wśród czytelników. Warto już teraz poznać najlepsze reportaże 2022 roku, a także zaczytać się w literaturze faktu.

Książka autorstwa Krystyny Kurczab-Redlich pt. „Wowa, Wołodia, Władimir” to sensacyjna biografia Putina. Opowiada historię życia ówczesnego prezydenta Federacji Rosyjskiej, którą – według opinii – „czyta się jak kryminał”. Autorka biografii ujawnia fakty z życia polityka, opowiada o wyborach, wojnach w Czeczenii i na Ukrainie, a także wyjaśnia, jak znalazł się w KGB. Jeżeli jesteś ciekawy, jakim ojcem i mężem był i jest Władimir Putin, to koniecznie sięgnij po „Wowa, Wołodia, Władimir”.

Publikacja „Liczby, które kłamią. O nadużywaniu oraz przekręcaniu matematyki i statystyki” to zyskujące na popularności dzieło z kategorii literatury faktu autorstwa Hugh Barkera, przetłumaczone przez Bartosza Sałbuta. Sałbut stara się w nim odpowiedzieć m.in. na pytania dlaczego pracownicy firm, które dopuszczają się oszustw, milczą, w chwili, gdy powinni o tym mówić oraz czy kłamstwo jest naturalnym instynktem dla każdego człowieka. Pokazuje także sposoby, w jakie politycy i media nadużywają statystyk i za ich pomocą nas oszukują. Ta książka uczy także, jak nie dać się nabrać „fake newsom” i nieprawdziwym informacjom opartym na danych. Po lekturze „Liczby, które kłamią” dowiemy się, jak się bronić przed fałszywymi doniesieniami.

Autorką reportażu historycznego „27 śmieci Toby’ego Obeda” jest Joanna Gierak-Onoszko. Książka przedstawia wielowątkowy obraz Kanady na przestrzeni ostatnich stu lat. Pokazuje mroczne i nieznane dotąd oblicze tamtejszych rejonów. Autorka przybliża czytelnikowi sytuację rdzennych mieszkańców Kanady, którym odbierano dzieci, a następnie zamykano w szkołach z internatem. Tam z kolei były prześladowane i torturowane. Wydarzenia ukazane w książce mogą się wydawać fikcyjne, wręcz nieprawdopodobne.

Zarówno wymienione książki, jak i wiele innych pozycji, możesz kupić nawet do 60 proc. taniej z kuponami od Newsweeka. Zacznij oszczędzać na swoich zakupach już dziś. Wejdź na stronę internetową Księgarni PWN i zacznij przebierać w tytułach.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close