News

Prognoza pogody na Wielkanoc. Jest szansa na ciepło? – Nauka
Jaka pogoda na początku kwietnia?


Kolejne dni, czyli sobota, niedziela i początek przyszłego tygodnia, przyniosą niewielką poprawę pogody. Nie będzie już tak mocno padać, śnieg coraz częściej będzie zamieniał się w deszcz, którego przecież po bardzo suchym marcu potrzebują rośliny startujące z wegetacją.


Niestety, gorszą wiadomością dla roślin jest powrót przymrozków i mrozu, który w nocy może spadać nawet do -10 st. C. w obszarach podgórskich, a na nizinach powinien zatrzymać się na kilku kreskach poniżej zera. W dzień temperatura też nie będzie zachwycać, bo słupek rtęci pokaże zaledwie 2-3 st. C.


O mrozie i prószącym śniegu zapomnimy dopiero pod koniec przyszłego tygodnia, a kolejny będzie dużo łatwiejszy do zniesienia. Będzie padać deszcz, ale zrobi się całkiem ciepło, w okolicach 10-12 st. C powyżej zera. Może nie jest to temperatura, której oczekiwalibyśmy na wiosnę, ale tak naprawdę jest to kwietniowa średnia, a deszcz jest przyrodzie niezwykle potrzebny. Taka deszczowa pogoda, z przebłyskami słońca i niezbyt wysoką temperaturą utrzyma się najprawdopodobniej do świąt Wielkanocy.Prognoza pogody na Wielkanoc. Jest szansa na ciepło?


To tylko szansa, bo dzisiaj modele pogodowe nie określają jednoznacznie, czy za dwa tygodnie będą przeważać u nas zimne masy powietrza z północy, czy cieplejsze z zachodu i południa. Bo ma być całkiem w kratkę. Jak informuje serwis fanipogody.pl, nad Polskę będą na zmianę nasuwać się fale ciepłego powietrza z temperaturą w okolicach 20 st. C. na zmianę z chłodnymi masami powietrza z północy, ale już na szczęście nie tak lodowatymi, jak w pierwszym tygodniu kwietnia.


Meteorolodzy z IMGW-PiB uważają, że średnia opadów będzie w kwietniu powyżej normy wieloletniej, ale średnia temperatury spadnie poniżej tej normy. Mówiąc krótko, będzie zimniej i bardziej deszczowo niż zwykle. Czy akurat w święta? Amerykański serwis pogodowy Accuweather.com prognozuje w połowie kwietnia klasyczną aurę wiosenną – 14-16 stopni na słupku rtęci, nieco słońca, zachmurzenia i deszczu. I tak prawie do końca miesiąca, z niezbyt optymistycznymi jak na razie prognozami na majówkę. Trzymajmy kciuki, żeby się nie sprawdziły.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.