News

Pogrzeb El¿biety II. Prezydent Andrzej Duda da³ internautom pretekst do kpin. Nie tylko on mia³ ¶ci±gê


Pogrzeb Elżbiety II rozpoczął się 19 września w Londynie. W uroczystościach wzięli udział przywódcy i przedstawiciele wybranych państw. Andrzej Duda przybył do Wielkiej Brytanii 18 września, aby wziąć udział w ceremonii żałobnej. Towarzyszyła mu żona Agata Kornhauser-Duda.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Czy Andrzej Duda jest dobrym prezydentem? Kamiński: Nie

 Pogrzeb Elżbiety II. Andrzej Duda w ogniu krytyki. “Musiał skorzystać ze ściągi?”

Polska para prezydencka oddała hołd królowej Elżbiecie II w Westminster Hall, gdzie została wystawiona trumna z ciałem monarchini. Następnie złożyli wpis do księgi kondolencyjnej. Internauci zwrócili uwagę na to, że w rękawie Andrzeja Dudy była karteczka z przygotowanym wcześniej tekstem, na którą prezydent spoglądał.

 “25 sekunda, Duda wyciąga ściągę z rękawa. Dwóch zdań się nie może nauczyć po angielsku!” – komentuje jedna z użytkowniczek pod udostępnionym wpisem przez tvp.info. “Musiał skorzystać ze ściągi?” – czytamy. “Pan prezydent wyciąga karteczkę z rękawa haha, dobrze, że miał ściągę” – dodaje następny.

Nie tylko polski prezydent przygotował wcześniej formułkę. Podobnie zrobił Joe Biden, z tą różnicą, że prezydent USA nie korzystał ze “ściągi” z rękawa. Gdy usiadł przy księdze kondolencyjnej, swobodnie położył na niej kartkę, z której przepisał wcześniej przygotowany tekst. 

Andrzej DudaDuda zaprosił Karola III i Kamilę do Polski. “Zostanie to rozważone”

Andrzej Duda posadzony przed Joe Bidenem na pogrzebie królowej

Kolejną rzeczą, którą wzbudziła zainteresowanie, było ulokowanie zagranicznych dygnitarzy. Na pogrzebie królowej Elżbiety II prezydent USA Joe Biden został usadzony tuż za Andrzejem Dudą. – Zastosowano tutaj protokół starszeństwa – mówił w rozmowie z “Faktem” dr Marek Nowakowski, polski dyplomata i historyk i wytłumaczył, że na usadzenie prezydentów ma wpływ to, jak długo sprawują swój urząd. – Andrzej Duda jest dość długo urzędującym prezydentem, więc w tej precedencji jest wysoko. Joe Biden został później prezydentem niż Andrzej Duda, więc siedział za nim – wyjaśniał Nowakowski.

Pogrzeb królowej Elżbiety IIAndrzej Duda na pogrzebie królowej Elżbiety. Media zwracają uwagę na miejsceSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.