News

Nieoficjalnie: Kreml zwrci si z prob do mediw. Maj nie pisa o tym, jak dugo ju trwa wojna | Wiadomoci ze wiata“Administracja Władimira Putina “poprosiła” redakcje kontrolowanych przez państwo i prokremlowskich mediów, aby “nie rozpowszechniały tematu” 100 dni rosyjskiej “specjalnej operacji wojskowej” w Ukrainie i “nie skupiały” uwagi swoich odbiorców na czas trwania wojny” – podaje nieoficjalnie rosyjski niezależny portal Meduza.

Jak wskazują dziennikarze, miałaby to być próba ukrycia faktu, że wojska rosyjskie nie zdołały w tym okresie osiągnąć zamierzonych celów.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Komunikat miał trafić do mediów w czwartek. Meduza wskazuje, że sprzyjające Putinowi media rzeczywiście pomijają w swoich przekazach wątek czasu trwania inwazji.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow nie odpowiedział na pytania Meduzy ws. instrukcji wysyłanych mediom przez administrację Putina. Zaznaczył jednocześnie, że wojna w Ukrainie nie jest przeciągana, a czas przeznaczony na takie “operacje” nie może być z góry określony.

Zobacz wideo
Czy NATO wyciągnie wnioski z wojny w Ukrainie?

Wołodymyr Zełenski o sytuacji w Donbasie

Prezydent Wołodymyr Zełenski przekazał w czwartkowym wieczornym wystąpieniu, że ukraińska armia odniosła “pewne sukcesy w walkach w Siewierodoniecku”, ale – jak zaznaczył – jest za wcześnie, aby szerzej o tym informować.

Ukraiński prezydent wskazał, że do potężnego rosyjskiego ataku doszło także w Łysyczańsku, Bachmucie i okolicznych miejscowościach. Dodał, że armia Federacji Rosyjskiej na pierwszą linię wystawia onierzy zwerbowanych na okupowanych przez siebie terytoriach obwodów donieckiego i ługańskiego. “Rosyjscy żołnierze często po prostu chowają się za nimi” – zaznaczył ukraiński prezydent.

Stwierdził także, że im dłużej trwa wojna, tym więcej podłych, haniebnych i cynicznych rzeczy Rosja na zawsze zapisuje w swojej historii. Wołodymyr Zełenski poinformował, że Rosjanie ostrzeliwują ze swojego terytorium przygraniczne regiony na północy Ukrainy, w szczególności Czernihów, okolice Mikołajowa, Charków i obwód charkowski.

– Tymczasowo okupowane terytoria naszego państwa to teraz strefa ciągłej katastrofy, za którą pełną odpowiedzialność ponosi Rosja – powiedział.

Wołodymyr Zełenski dodał, że władze Ukrainy rozpoczęły już prace nad nowymi pakietami sankcji wobec Rosji. – Krok po kroku pozbawimy państwo rosyjskie wszystkich elementów nowoczesnej gospodarki. Za zniszczenie życia sąsiadów okupanci zapłacą pełną cenę – mówił.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close