News

Media o cia³ach cywilów na ulicy w Buczy. S± te¿ doniesienia o masowym grobie | Wiadomo¶ci ze ¶wiataMer Buczy Anatolij Fedoruk przekazał, że w mieście znaleziono masowy grób, w którym pochowano blisko 300 osób. Bucza w obwodzie kijowskim jest jedną z miejscowości, która została wyzwolona w ostatnich dniach przez ukraińskie wojsko.

Agencja AFP podała z kolei, że tylko na jednej z ulicy w Buczy znaleziono w sobotę ciała co najmniej 20 mężczyzn w cywilnych ubraniach. Zdjęcia zwłok leżących w mieście udostępniła m.in. agencja Associated Press.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak przekazano, jedno z ciał miało związane ręce. Na ciele innej z ofiar stwierdzono z dużym prawdopodobieństwem sporą ranę głowy.

Zobacz wideo
Kto może odsunąć Putina od władzy? “Putin zmonopolizował pochwały, ale zmonopolizował też winę”

Bucza. Media o ciałach cywilów

“Szesnaście z 20 zwłok znalezionych na jednej ulicy w Buczy leżało albo na chodniku, albo na poboczu. Trzy leżały rozciągnięte na środku drogi, a jeden leżał na dziedzińcu domu” – podała agencja AFP.

Ukraińska policja poinformowała, że w rozpoczęła oczyszczanie terytorium miasta, między innymi z ładunków wybuchowych.

“Policja robi wszystko, co możliwe, aby przywrócić ład i porządek na wyzwolonych terytoriach, aby mieszkańcy mogli jak najszybciej wrócić do rodzinnego miasta” – czytamy w komunikacie. Jak dodano, policjantom pomagają mieszkańcy, którzy zdecydowali pozostać w Buczy.

**

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukrainaSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close