News

Mariupol. Rosjanie nie zgadzaj± siê na ewakuacjê cywilów. Putin odmówi³ nawet papie¿owi Franciszkowi | Wiadomo¶ci ze ¶wiata


Władze Ukrainy ciągle apelują do przywódców innych krajów, aby Ci zareagowali na stanowisko Rosji, dotyczące organizacji korytarza humanitarnego z Mariupola. Jak komentował Mychajło Podolak – mimo rozmów nie ma reakcji ze strony rosyjskiej. Rosjanie nie wykazują chęci do żadnych ustępstw.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo
Mariupol – miasto w ruinach

Wojna w Ukrainie. Rosjanie atakują Azovstal – wiedzą, że są tam cywile i dzieci

Mychajło Podolak zwrócił również uwagê na to, że rosyjska armia dąży do ataków na Azovstal mimo tego, że znajdują się tam cywile. “Każdego dnia zdarzają się ataki z maksymalnym wykorzystaniem całej ciężkiej artylerii, samolotów, aby zniszczyć Azovstal. Rosjanie rozumieją, że są tam dzieci cywilne, ale nadal bombardują” – czytamy na stronie ukraińskiej partii Sługa Narodu.

Wojna w Ukrainie. Ludność Mariupola musi zostać uratowana

Podolak podkreśla, że zarówno władze Ukrainy, jak i światowi przywódcy nie zaprzestają prób porozumienia z Rosją, aby uratować mieszkańców Mariupola. “Na świecie jest wystarczająco dużo odważnych ludzi, w tym przywódców politycznych, którzy są gotowi przeprowadzić w Mariupolu misję mediacyjną. Oznacza to, że jedziemy tam, a dziesiątki światowych liderów jest gotowych stanąć po naszej stronie, aby zabrać ludzi. Świat chce pomóc rozwiązać tę wielką katastrofę humanitarną” – przekazuje Podolak.

Zniszczony przez Rosjan MariupolSzokujące dane z Mariupola. Rosjanie w całym mieście zabili 20 tys. osób

Jak przekazują władze Mariupola, “Putin trzykrotnie odrzucił prośbę papie¿a Franciszka ws. organizacji korytarzy humanitarnych z Mariupola”. “Nawet dyskutowano o idei ewakuacji ludzi na watykańskim okręcie flagowym. Negocjacje prowadzone były za pośrednictwem bezpośrednich komunikatów do Moskwy” – czytamy w mediach społecznościowych prowadzonych przez władze miasta.

Włoski dziennik “Il Messaggero” podaje, że prośby były kierowane za pośrednictwem oficjalnych kanałów dyplomatycznych Watykanu, jak i poprzez patriarchat moskiewski kościoła prawosławnego. Za każdym razem Władimir Putin miał dawać do zrozumienia, że Rosja nie zagwarantuje bezpieczeństwa ewakuowanym cywilom. W próbach negocjacji z Kremlem zaangażowany miał być także papieski jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski.

Wojna w Ukrainie. Los wielu mieszkańców Mariupola nie jest znany

Główny operator Telewizji Mariupolskiej Aleksander Ratuszny nakręcił film dokumentalny “MARIUPOL 2022”. Podczas oblężenia miasta wraz z rodziną, zamieszkał w szkole w Mariupolu. Tam i nakręcił film o ludziach, którzy się tam ukrywają. Obecnie ich los jest nieznany.

Wojna w Ukrainie - MariupolMariupol. Pentagon o oznakach opuszczania miasta przez część RosjanSource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close