News

Limuzyna z prezesem PiS przekroczyła prędkość. Nowa mandaty drogowe – SpołeczeństwoW drodze powrotnej kierowcy Kaczyńskiego także mieli przekroczyć dozwoloną prędkość. W świetle nowych przepisów o wysokości kwot mandatów drogowych, kierowca Kaczyńskiego powinien – według „SE” – otrzymać mandat w wysokości 1100 zł.


Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że 1 stycznia w życie weszły nowe przepisy, znacznie podnoszące kary za drogowe wykroczenia i przestępstwa. Przekroczenie dozwolonej prędkości o 30 km/h jest zagrożone mandatem w wysokości przynajmniej 800 zł, a policja może nałożyć kary aż do 5 tys. zł.


W listopadzie 2021 r. na nieprzestrzeganiu zasad ruchu drogowego został przyłapany szef PO Donald Tusk. Po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, otrzymał mandat w wysokości 500 zł i stracił prawo jazdy. Tusk przyjął wtedy mandat i w oświadczeniu napisał, że kara jest adekwatna. „Przyjąłem ją bez dyskusji” – dodał.


Niedługo potem dziennikarze „Faktu” przyłapali kierowcę ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego, kiedy pędził jedną z Warszawskich ulic. Szef resortu spraw wewnętrznych wracał z telewizyjnego wywiadu, w którym ostro krytykował Tuska za łamanie przepisów i nazwał jego zachowanie na drodze nagannym.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.