News

Kopalnia Pniówek – wybuchu metanu. Dwie osoby nie żyją – SpołeczeństwoWiększość poszkodowanych została poparzona. W czasie, gdy w rejonie prowadzonej akcji przebywały dwa zastępy ratowników, które poszukiwały trzech pracowników, doszło prawdopodobnie do kolejnego wybuchu.


Sztab akcji stracił wówczas kontakt z siedmioma ratownikami. W dalszym ciągu nieznany pozostawał też los trzech poszukiwanych górników.Kopalnia Pniówek. Dwie osoby nie żyją


W środę przed godz. 8 Siemieniec przekazał, że ratownikom udało się dotrzeć do dwóch poszkodowanych osób – lekarz stwierdził ich zgon. Ratownicy w dalszym ciągu poszukiwali w tym czasie ogółem ośmiu osób.


Do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich (CLO) przewieziono dziewięciu rannych, przechodzą oni już pierwsze zabiegi. Ranni mają rozległe poparzenia – przekazali przedstawiciele placówki.


– W naszym szpitalu jest dziewięciu poszkodowanych w tym wypadku. Pacjenci już przechodzą zabiegi – dwóch jest w komorze hiperbarycznej, są przygotowane hodowle komórkowe do przeszczepów skóry – powiedział PAP rzecznik CLO Wojciech Smętek.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.