News

Bruce Willis kończy karierę. „Zdiagnozowano u niego afazję” – Kultura
Bruce Willis kończy karierę


„Jako rodzina Bruce’a chcielibyśmy poinformować jego niesamowitych fanów, że nasz ukochany Bruce miał pewne problemy zdrowotne i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze” – czytamy w oświadczeniu. „W wyniku tego, po głębokim namyśle, Bruce kończy karierę, która tak wiele dla niego znaczyła”.


„To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i bardzo doceniamy waszą nieustanną miłość, współczucie i wsparcie” – brzmi dalej oświadczenie. „Przechodzimy przez to jako silna rodzinna i chcieliśmy poinformować także fanów, ponieważ wiemy, ile znaczy dla was, tak jak wy dla niego. Jak mawia Bruce: »Żyj dalej«. Wspólnie planujemy to zrobić”.Bruce Willis. Nie tylko „Szklana pułapka”


Kariera aktorska Willisa rozpoczęła się na początku lat 80. Po zagraniu niewielkich ról w kilku kolejnych produkcjach otrzymał angaż do roli Davida Addisona w serialu „Na wariackich papierach”, w którym grał w latach 1985–1989. Rola zapewniła mu uznanie środowiska filmowego, które wyróżniło go nagrodą Emmy i Złotym Globem dla najlepszego aktora.


Rozpoznawalność zyskał dzięki roli Johna McClane’a w filmie akcji „Szklana pułapka” z 1988 roku. W ciągu czterech dekad swojej kariery aktorskiej filmy Willisa zarobiły na całym świecie ponad 5 mld dolarów. Był nominowany do pięciu Złotych Globów i trzech nagród Emmy.


Willis ma pięć córek, trzy z Moore i dwie z Heming-Willis.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.