News

Brent Renaud zginął pod Kijowem – ŚwiatBrent Renaud w Ukrainie realizował dla TIME Studios dokument dotyczący globalnego kryzysu uchodźczego.Brent Renaud zginął w Irpiniu pod Kijowem


Felsenthal i Orefice napisali, że są „głęboko wstrząśnięci śmiercią Brenta Renauda” i podkreślili, że „jest sprawą najwyższej wagi, aby dziennikarze mogli bezpiecznie relacjonować informacje o inwazji i kryzysie humanitarnym na Ukrainie”.


W niedzielę rano komendant policji w obwodzie kijowskim Andrij Niebitow przekazał informację o śmierci Renauda w Irpieniu pod Kijowem, mylnie podając, że był on korespondentem dziennika „New York Times”.


Kilka godzin później „New York Times” wydał oświadczenie, w którym wyrażono głęboki żal z powodu śmierci „utalentowanego filmowca”, wyjaśniono jednak, że był on dawnym współpracownikiem gazety. Został uznany za jej reportera, ponieważ wciąż miał przy sobie dawny identyfikator prasowy, wydany mu kilka lat wcześniej przez ten dziennik.Doradca prezydenta po śmierci amerykańskiego dziennikarza: jak długo jeszcze USA będą ignorować wojnę?


„Jak długo jeszcze Stany Zjednoczone będą ignorować wojnę?” – zapytał na Twitterze doradca ukraińskiego prezydenta Mychajło Podolak, komentując wiadomość o śmierci amerykańskiego dziennikarza pod Kijowem.


„Dziś w Irpieniu rosyjscy wojskowi zastrzelili obywatela USA, dziennikarza Brenta Anthony’ego Renauda. Nie ma wątpliwości co do nieprzestrzegania przez Rosję reguł wojny. Pytanie tylko: jak długo jeszcze Stany Zjednoczone będą ignorować wojnę, mordy (popełniane na ich) obywatelach, i nie będą zamykać nieba nad Ukrainą?” – napisał Podolak.Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.