News

Atak na Odess. Nie yje matka i niemowl. M publikuje zdjcia. Zeenski o “mierdzcych szumowinach” | Wiadomoci ze wiata


W sobotę siły rosyjskie zaatakowały Odessę na południu Ukrainy. Pociski uderzyły w dwie bazy wojskowe i dwa budynki mieszkalne. – Usłyszeliśmy potężną eksplozję dokładnie nad nami. Z okien wypadły wszystkie szyby, a w budynku czuć było spaleniznę. Zebraliśmy najpotrzebniejsze rzeczy i wybiegliśmy z 12. piętra – relacjonował jeden z mieszkańców trafionego bloku.

Atak rakietowy na OdessęWojna w Ukrainie. Atak rakietowy na Odessę. Wśród ofiar jest trzymiesięczne dziecko

Wołodymyr Zełenski poinformował, że w ostrzale zginęło co najmniej osiem osób, wśród nich trzymiesięczne dziecko. Prezydent Ukrainy w reakcji nazwał rosyjskich żołnierzy “śmierdzącymi szumowinami”.

Wojna w Ukrainie. W rosyjskim ataku na Odessę zginęła młoda matka i trzymiesięczne niemowlę

Dziennikarka BBC Ukraina, Myrosława Petsa, poinformowała, że w ataku na Odessę zginęła 28-letnia Waleria Głodan. Wspomniane trzymiesięczne niemowlę to jej córka Kira. Do wpisu na Twitterze Petsa dodała zdjęcia, które opublikował wcześniej Jurij, mąż i ojciec zmarłych. Państwowa agencja Ukrinform podała, że Waleria pochodziła z Chersonia. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie w Odessie, pracowała w agencjach PR. W sobotnim ostrzale zginęła także jej matka.

Rosjanie zbombardowali bloki mieszkalne w Odessie. Dmytro Kubeła: Ich jedynym celem był terror

Odessa to trzecie co do wielkości miasto w Ukrainie. Do tej pory było tam stosunkowo spokojnie, a rosyjskie ostrzały zdarzały się sporadycznie. Nie jest jednak wykluczone, że w obliczu spodziewanego upadku Mariupola Rosjanie będą chcieli przejąć kolejne miasta na południu Ukrainy.

Jelizawieta i Sonia, aktorki z MariupolaMariupol. Nie żyją dziewczynki, które grały w teatrze. “Zemścimy się”

Szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba napisał Twitterze, że “jedynym celem rosyjskiego ataku rakietowego na Odessę jest terror”. “Rosja powinna zostać uznana za państwo sponsorujące działalność terrorystyczną i traktowana adekwatnie [do tej roli – red.]. Żadnych interesów, kontraktów, projektów kulturalnych. Potrzebujemy zbudować mur pomiędzy cywilizowanym światem i barbarzyńcami, atakującymi miasta przy użyciu rakiet” – podkreślił.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.

close