News

Adam Niedzielski reaguje na słowa Grzegorza Brauna. Postępowanie w prokuraturze – PolitykaPo tych słowach poseł Konfederacji został wykluczony z obrad Sejmu, a sprawa trafiła do prokuratury. Na ten moment dochodzenie, jak podaje RMF FM, przedłużono do 17 lutego. Według śledczych „trzeba poczekać na uprawomocnienie uchwały sejmowej komisji etyki, która Grzegorzowi Braunowi udzieliła nagany”.


W związku z tym Niedzielski pisze o opieszałości prokuratorów w działaniu, która jego zdaniem jest skandalem. Do tego, według ministra, brak zdecydowanej reakcji ze strony prokuratury może zachęcić antyszczepionkowców „do popełniania podobnych lub poważniejszych przestępstw”, a to stoi w sprzeczności z walką z koronawirusem.


Dowiedz się więcej: Dlaczego Braun mówi o „wieszaniu”?


W swojej skardze minister Niedzielski podkreśla także, że „prokuratura ma już wszystkie dowody do ukarania Grzegorza Brauna”, dlatego podejmowanie działań powinno być dużo szybsze.


„Reakcja organów ścigania na przestępstwa, których podłożem jest bezpodstawne propagowanie poglądów antyszczepieniowych, szkodzących zdrowiu i życiu Polaków, powinna być zdecydowana i szybka. W innym przypadku mogą podważać słuszność działań podejmowanych w związku z epidemią SARS-CoV-2 przez organy państwa. Jest to szczególnie niebezpieczne w przededniu ewentualnej kolejnej fali epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, ponieważ działanie sprawcy podważa zaufanie do działań przeciwepidemicznych, w szczególności szczepień przeciwko COVID-19 i może skutkować dalszą eskalacją sytuacji konfliktowych i napięć na tym tle” – zaznacza Adam Niedzielski w piśmie.


Czytaj także: Hipokryzja Konfederacji. Namawiają do nieszczepienia się, by zbić kapitał politycznySource link

Leave a Reply

Your email address will not be published.